Registrace
Přidáno: 07/11/2014

Co je to HOG?

HOG nebo H.O.G. je „Harley Owners Group“, klub majitelů motocyklů Harley-Davidson, který vznikl v roce 1983 jako oficiální klub fabriky Harley-Davidson Motor Co. Ta také vytvořila Chapter Charter čili stanovy a pravidla, která platí pro členství, což lze nalézt na hog.com. Od té doby se HOG stal největším motocyklovým klubem na světě co do počtu členů, v současnosti je v chapterech organizováno více než milion členů. HOG se dělí na jednotlivé chaptery, které vznikají v místě dealera. Členy HOG poznáte podle nášivky na zádech („orla“) a podle domovenky chapteru (např. Praha Chapter – Czech Republic). Každý chapter má svého direktora s výborem, který pořádá akce v průběhu celého roku.

 

Jak je jasné, členem HOG se může stát každý, kdo vlastní motocykl Harley-Davidson a zaplatí poplatky spojené s členstvím. Každý, kdo si u autorizovaného dealera zakoupí nový motocykl, stává se automaticky na dobu jednoho roku členem tzv. „velkého HOGu“. Po roce dostává každý člen možnost své členství v HOG prodloužit, a to buď o další rok, nebo si předplatit doživotní členství, tzv. Life Membership.

 

Vstup do samotného chapteru se řídí jak pravidly HOG, tak pravidly jednotlivých chapterů.

 

Co máte z toho, že budete v HOG? Hlavní výhodou je možnost účasti na nejrůznějších akcích, vyjížďkách, charitativních a dalších aktivitách. Každým rokem HOG organizuje ty největší a nejlepší motorkářské akce v Evropě, včetně European Bike Week na Faaker See v Rakousku, European HOG Rally a mnoho dalších!

Každoročně získají členové balíček s kartou, odznakem a sběratelskou nášivkou. Úplně noví členové obdrží také HOG cestovní mapu. HOG má mimo jiné vlastní časopis, který každý člen obdrží 4x ročně. Výhod je ale mnohem víc, včetně motoprůvodcovských služeb, pořádání celoročních soutěží v ježdění jako je Mileage program, ABC’s of Touring nebo např. možnosti výhodného zapůjčení motocyklu H-D ve vybraných dealerstvích po celém světě.

 

Jak se mohu připojit k chapteru?

Kontaktuj náš výbor nebo svého dealera pro více info nebo se podívej na „Jak se stát členem“.

 

Praha Chapter – Czech Republic

Náš pražský chapter vznikl již v roce 1993 jako první na území Čech a Slovenska a dlouhodobě si udržuje přes 200 členů. Organizujeme mnoho vyjížděk a různých akcí, které najdete v našem kalendáři. Praha Chapter je také v kontaktu s ostatními chaptery z mnoha koutů nejen Evropy.

Jeden ze zakládajících členů HOG Praha Chapter Pavel „Skladatel“ Hrubeš složil pro náš klub hymnu, kterou si můžete poslechnout zde:

 

 

HOG Praha Chapter